امروز دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

سخنرانهای کلیدی

سخنران 1 :

      دکتر نیکولاس ماوریدیس

      عضو هیات علمی پژوهشی دانشگاه نیویورک

 

 

سخنران 2:

      دکتر محمد مهدیان

محمد مهدیان تحصیل‌کرده‌ی کارشناسی در دانشگاه صنعتی شریف، کارشناسی ارشد در دانشگاه تورنتو، و دکترا در دانشگاه ام‌آی‌تی است. پس از دکترا، او در شرکت‌های مایکروسافت، یاهو، و اکنون در گوگل مشغول به کار پژوهشی بوده‌است. زمینه‌ی تحقیقاتی ایشان الگوریتم‌ها، اقتصاد الگوریتمی، داده‌کاوی، و کاربرد آن‌ها در سیستم‌های آنلاین به خصوص سیستم آگهی‌های آنلاین است.

عنوان سخنرانی: چالش‌های الگوریتمی در طراحی بازار آگهی‌های آنلاین

چکیده:

آگهی‌های آنلاین، به عنوان موتور محرک صنعت اینترنت، نقش بارزی در توسعه‌ی خدمات رایگانی چون جستجو روی وب، ایمیل، و شبکه‌های اجتماعی داشته‌اند. برخلاف اغلب بازارهای معمول، بازار خرید و فروش این آگهی‌ها عمدتاً توسط مهندسین و دانشمندان علوم کامپیوتر و با استفاده از تکنولوژی‌های نوین اطلاعات از قبیل یادگیری ماشینی و پردازش داده‌های بزرگ طراحی و ساخته شده‌اند. به علاوه، با توجه به حضور عوامل مستقل (هم نرم‌افزاری و هم انسانی) در این بازار، طراحی الگوریتم‌های این بازار نیازمند درک رفتار این عوامل و اثر تعامل آن‌ها در نقطه‌ی تعادلی حاصل در سیستم است. در این سخنرانی، مروری خواهیم داشت بر تاریخچه و وضعیت کنونی این بازار، چالش‌های الگوریتمی و اقتصادی در طراحی آن، و شاخه‌های جدید میان‌رشته‌ای بین علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی، به خصوص نظریه‌ی بازی‌ها و طراحی مکانیزم‌ها، که از پژوهش در این زمینه حاصل شده‌اند.
 

سخنران 3:

    دکتر علیرضا یاری

    عضو هیات علمی و رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران
 

عنوان سخنرانی: مدل مفهومی و زیست بوم طرح جویشگر بومی

چکیده :

جویشگرها امروزه به عنوان مهم‏ترین و اصلی‏ترین نقطه ورود کاربران به فضای اطلاعاتی اینترنت به شمار می‏روند. در عین حال، فضای اطلاعاتی که جویشگرها امروزه به جستجو در داخل آن می‏پردازند، صرفاً محدود به صفحات وب نیست، بلکه اطلاعات بسیار دیگری نیز وجود دارند که جویشگرها با جستجو در آنها، می‏توانند به ارائه خدمات مناسب‏تر و جلب هرچه بیشتر کاربر بپردازند. در دنیای کنونی، جویشگرها عملاً به موتور محرکه گردش اطلاعات در سطح جهان تبدیل شده‏اند. در این میان، نکته‏ای که باید مورد توجه قرار گیرد آن است که اغلب داده‏ها و اطلاعاتی که بدین ترتیب می‏تواند در اختیار کاربران قرار گیرد و موجب جذب هرچه بیشتر آنها گردد، داده‏ها و اطلاعات محلی هستند. بنابراین، فضای اطلاعاتی و نحوه گردش اطلاعات در این فضا به کمک جویشگرها در میان کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود.
بازیگران کلیدی زیست سامانه جویشگر بومی با توسعه بستری توانمند به منظور مشارکت سایر بازیگران در تدارک و عرضه خدمات به کاربران و مشتری ها در نوآوری و یکپارچگی زیست سامانه نقش مهمی ایفا می نمایند. این بازیگران با بهبود تخصیص منابع میان بازیگران، برنامه ریزی راهبردی، تحقیق و توسعه و پشتیبانی عملیاتی به بهبود سلامت و افزایش بهره وری و تکامل زیست بوم کمک می کند. زیست بوم کسب وکار جویشگر بومی به تعریف رابطه های همکارانه، رقابت و اعتماد میان اعضا می پردازد که برای بقا و پایداری اجزای زیست بوم ضروری است. روح حاکم بر زیست بوم کسب وکار مبتنی بر نوآوری باز و تکامل همزیستانه بازیگران فعال در آن است که به سبب تسهیم دانش میان اعضا و یادگیری، با سرعت و اثربخشی بیشتری انجام می-گردد.
این زیست سامانه بازیگران اصلی در توسعه خدمات جویشگر را معرفی کرده، نیازها و راهبردهای رفع این نیازها در گام های محتلف توسعه را تبیین نموده، مدل جریان ارزش بین بازیگران و روابط پویا و متقابل آنها را تشریج کرده و با بهره گیری از مولفه ها و شاخص های سلامت زیست بوم های کسب و کار، میزان بهره‌وری، خلق ارزش و پایداری زیست بوم جویشگر بومی را ارزیابی می نماید
 

سخنران 4:

دکتر احسان کامرانی

فارغ التحصیل دکترای مهندسی پزشکی از دانشگاه پلی تکنیک مونتریال کانادا, کارشناسی ارشد مهندسی برق و کنترل ابزاردقیق از دانشگاه تربیت مدرس تهران و کارشناسی مهندسی پزشکی ازدانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران . همزمان با تحصیل دوره دکتری به عنوان محقق در مرکز تحقیقات نوروتکنولوژی مونتریال کانادا مشغول بکار شده و روش جدیدی بمنظور تصویربرداری غیرتهاجمی نوری از مغز ارائه کرده و موفق به کسب یک دوره اینترنشیپ یکساله در دانشگاه MIT آمریکا شد. پس از اتمام دوره دکتری, دوره فوق دکتری مهندسی پرتوپزشکی را از دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد آمریکا و فوق دکتری نانومواد پزشکی را از دانشکده مهندسی مواد دانشگاه پوهانگ کره جنوبی به اتمام رساند و هم اکنون به عنوان محقق در دانشگاه هاروارد آمریکا و همچنین موسسه علوم و تکنولوژی پزشکی هاروارد و MIT در زمینه نانوتکنولوژی نوری پزشکی و سنسورهای نوین هوشمند پزشکی و بینایی بخشی مشغول بکار است

 

Title: Wearable and Implantable Electronics for IoT and Ubiquitous Healthcare

Abstract

Progress in advanced materials and nanotechnology paved the way for the realization of the novel miniaturized smart devices for real-time diagnostics and therapeutic applications. Technologies to constantly monitor critical biomarkers and point-of-care theranostics are still in their infancy. However, continuing advances in system-on-chip design and biocompatible system integration can help define the next generation of biomedical devices for improving healthcare and spanning the design space from transistors to the cloud. This talk addresses the main challenges towards realization of the continuous wearable and implantable systems including extreme on-chip miniaturization design, silicon - human body interfacing, RF/EM performance, safety and comfort, power scarcity and wireless power/data transfer. Flexible, wearable, biocompatible, low-power, low-noise, auto-powered and/or wirelessly powered integrated circuits, will be a few of the enabling technologies for developing these emerging systems. As exemplary embodiment of the recent progress beyond state-of-the-art cutting-edge technologies, several examples have been introduced and implemented including: a portable long-term brain imaging system, a smart theranostic contact lens and wireless electronic stents.